Konsultacje
Gimnastyka korekcyjna
Joga
Specjalistyczna Poradnia Wspierania Rozwoju i Terapii - oferta bezpłatnych zajęć
- 1
Wielki Piknik MSK – „To możliwe!” w Parku Staromiejskim
Już 21 września 2024 roku w Parku Staromiejskim w Łodzi odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Wielki Piknik organizowany przez Miejską Strefę Kultury w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „To możliwe! w MSK” i ma na celu zintegrowanie lokalnej społeczności oraz zaprezentowanie bogatej oferty kulturalnej i edukacyjnej MSK na nowy sezon.
Piknik rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do 18:00. W tym czasie uczestnicy będą mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach i atrakcjach przygotowanych przez MSK – na Łodzian czeka ponad 20 bezpłatnych warsztatów. Dla najmłodszych zaplanowano strefę multisensoryczną, w której będą mogli rozwijać swoje zmysły poprzez interaktywne zabawy. Dla starszych uczestników przewidziano warsztaty artystyczne, takie jak origami, tworzenie witraży, quilling czy wykonywanie upcyklingowej biżuterii z kabli.
W programie nie zabraknie również stref tematycznych, takich jak „MSK: na relaksie” czy „MSK: na ludowo”, gdzie będzie można wziąć udział w zajęciach jogi, medytacji, warsztatach tanecznych oraz sesjach relaksacyjnych. Specjalnie dla miłośników sztuki przygotowano happening malarski oraz warsztaty w strefie sztuk plastycznych, gdzie uczestnicy będą mogli stworzyć własne dzieła. Dodatkowo, na uczestników czekają występy muzyczne.
Na terenie pikniku będzie dostępna strefa relaksu z leżakami i stoliczkami, gdzie będzie można odpocząć przy dźwiękach relaksującej muzyki. Centralnym punktem pikniku będzie stanowisko informacyjno-promocyjne, które umożliwi zapoznanie się z pełną ofertą MSK na nadchodzący sezon.
Piknik organizowany przez MSK to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, poznania oferty kulturalnej oraz uczestnictwa w licznych warsztatach i atrakcjach przygotowanych z myślą o całej rodzinie.
Miejsce: Park Staromiejski, Łódź
Data: 21 września 2024
Czas: 14:00 – 18:00
W załączniku więcej informacji na temat poszczególnych warsztatów w strefach tematycznych.
Wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej www.msk.lodz.pl oraz profilach w mediach społecznościowych.
Drodzy Rodzice,
Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 6:00-8:20, a odbieranie dzieci od godziny 14:45-17:00.
Dziękujemy :)
Dzień Kropki
Dzień Przedszkolaka na Fali
Warsztaty dla Dzieci i młodzieży z Komitetu Ochrony Praw Dziecka - edycja jesienna
Drogi Rodzicu,
Chcesz swojemu dziecku pomóc po wakacjach wrócić do szkoły?
Wiesz, jak ważne jest regulowanie emocjami w trudnym czasie zmiany rytmu życia?
Zależy Ci na tym, aby było akceptowane w środowisku rówieśniczym i szkolnym?
Koniecznie zapoznaj się z bezpłatną ofertą zajęć skierowaną do dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy.
Jeżeli:
Obawiasz się, jak Twoje dziecko poradzi sobie ze szkołą w tym roku?
Zauważasz, że odpoczynek wakacyjny nie przyniósł spodziewanych pozytywnych zmian w zachowaniu Twojego dziecka?
Widzisz, że Twojemu dziecku coraz trudniej się skoncentrować?
Obserwujesz, że Twoje dziecko ma trudności z kontrolowaniem swoich zachowań? Zauważasz, że jest zamknięte w sobie lub zbyt aktywne?
Czujesz, że Twoje sposoby na porozumienie są na wyczerpaniu?
Jeżeli:
Chcesz, aby Twoje dziecko:
• konstruktywnie radziło sobie z trudnymi emocjami;
• potrafiło budować wartościowe przyjaźnie rówieśnicze;
• umiało samodzielnie stawiać czoło codziennym trudnościom;
• chciało otwarcie o tym z Tobą rozmawiać?
Mamy dla Twojego dziecka i Ciebie odpowiednie rozwiązanie!
Komitet Ochrony Praw Dziecka prowadzi w Łodzi
Pracownię Wzajemnego Zrozumienia, w której odbywają się dwa razy w tygodniu zajęcia rozwijające umiejętności społeczne i emocjonalne dla dzieci, młodzieży i rodziców. Pracujemy z uczestnikami od 6 roku życia do 18 tego.
Wrzesień to zajęcia pod znakiem – „O czym mówią emocje?”
Październik przeznaczony na tematy „Sztuka budowania rówieśniczych relacji”
W trakcie zabaw, gier i ćwiczeń Twoje dziecko nabędzie umiejętności, które umożliwią mu lepszy start w kolejny rok szkolny. Zajrzyj na FB, znajdziesz tam również czwartkowe warsztaty dla rodziców
Jesteśmy dla Was, odwiedź naszą stronę na FB https://www.facebook.com/profile.php?id=61559620277974
Chcesz więcej szczegółów?
Znajdziesz je pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1QAzPbDtk27xb-m7BedGDWMbMm1ZWg2n5/view?usp=sharing
Chcesz zapisać dziecko na zajęcia?
Zapisy pod linkiem:
https://forms.gle/1P1LLT8B1gbv8MRr5
Zebranie Rady Rodziców
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli Rady Rodziców
na zebranie organizacyjne,
które odbędzie się dnia 04.09.2024r. o godzinie 17:00.
Listy grup na rok szkolny 2024/2025
Szanowni Rodzice,
Listy dzieci przyjętych do poszczególnych grup widnieją na drzwiach wejściowych przedszkola.
Dokumenty rekrutacyjne 2024/2025
Szanowni Państwo,
Rodzice / prawni opiekunowie dzieci, które zostaną przyjęte do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2024/2025 (dotyczy to nowo przyjęte dzieci) mają obowiązek zgłoszenia się do nich celem dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych (wniosek, załączniki i oświadczenia potwierdzające kryteria) i podpisania informacji dotyczącej zasad korzystania z usług świadczonych przez placówkę. Zebrania organizacyjne odbędą się w terminie 03-04.09.2024r. Zostaną Państwo poinformowani ogłoszeniem na stronie przedszkola.
Ministerstwo Zdrowia zachęca do szczepień przeciw chorobom zakaźnym
Stowarzyszenie Bliżej ADHD
Ogłoszenie UMŁ
Fundacja Wsparcia Psychospołecznego zaprasza łodzian do korzystania ze specjalistycznego poradnictwa w sytuacjach problemów osobistych i rodzinnych (małżeńskich, partnerskich i wychowawczych), które powodują poczucie bezradności i zagrażają wykluczeniem społecznym. Klienci mogą wziąć udział w pojedynczej konsultacji albo cyklu wizyt - w zależności od okoliczności życiowych i potrzeb. Spotkania w różne dni tygodnia (robocze i wolne) w gabinetach zlokalizowanych w trzech częściach miasta (ul. Piotrkowska 270 lok. 422, ul. Strzelców Kaniowskich 71, ul. Zbożowa 9) prowadzą pedagodzy i psycholodzy (wyboru konkretnego specjalisty dokonujemy w trakcie przyjmowania zgłoszenia). Dodatkowo dwa razy w miesiącu przyjmuje prawnik w sprawach rodzinnych, lokalowych i zabezpieczenia społecznego.
W uzasadnionych przypadkach są możliwe wizyty domowe specjalistów.
Zapisy na wizyty są przyjmowane telefonicznie: 794 430 463 oraz pocztą elektroniczną: pomocpsychospoleczna@op.pl
Zapraszamy w ciągu całego 2024 roku.
Wizyty w ramach zadania "Prowadzenie jednostek specjalistycznego poradnictwa" są nieodpłatne dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
W imieniu Fundacji Wsparcia Psychospołecznego
- Rafał Osiński
Obecnosci.pl
Ogłoszenie
Szanowni Państwo
Przypominamy o codziennym odbiorze swoich pociech z przedszkola, nie narażajmy je na dodatkowy stres (często rodzice nie dopełniają tego obowiązku).
Przypominamy UCHWAŁĘ NR 05/2016 z dnia 19.09.2016r:
Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 110 uchwala co następuje:
§1
Rodzice zobowiązują się do przyprowadzania dziecka do przedszkola najpóźniej do godziny 820 oraz odbierania dziecka z przedszkola osobiście lub przez upoważnione przez nich osoby najpóźniej do godziny 1700 co wynika z umowy zawartej między rodzicami a PM 110 w Łodzi
§ 2
Odbieranie dzieci po godzinie 17.00 wiąże się z karą finansową w kwocie: 50.00 zł, za każdą rozpoczętą godzinę, oraz powiadomieniem Pogotowia Opiekuńczego.
Telefon zaufania oraz infolinii wsparcia dzieci i młodzieży oraz dorosłych
UNICEF
UNICEF
Przedszkole Miejskie nr 110 jest objęte programem UNICEF, którego realizacja jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu zapewnionemu przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.
Przedszkole Miejskie nr 110 realizuje zadania z porozumienia pomiędzy Miastem Łódź, a organizacją UNICEF.
Zadania z tego programu obejmują następujące działania:
- poprawa usług informacyjnych w zakresie dostępu rodzin uchodźców do przedszkoli i szkolnictwa podstawowego/ponadpodstawowego,
- zapewnienie zindywidualizowanych zestawów edukacyjnych dla uczniów uchodźców oraz wyposażenie stacjonarne dla nauczycieli,
- zakup książek, zeszytów ćwiczeń, multimedialnych materiałów dydaktycznych i oprogramowania do pracowni cyfrowych dla uczniów uchodźców,
- upowszechnianie w przedszkolach zasad bezpieczeństwa w szkole – monitorowanie nieobecności dzieci, zapobieganie nieuprawnionemu wchodzeniu na teren placówki i opuszczaniu jej przez dzieci,
- zapewnienie ciepłych posiłków dla dzieci uchodźców (przedszkola i szkoły podstawowe).
Ogłoszenie UMŁ
Miejska Poradnia Diagnozy i Terapii FASD
Miejskie Centrum Medyczne „Górna” w Łodzi rozszerza zakres swoich działań: we wrześniu w ramach poradni przy ul. Cieszkowskiego 6 uruchomiona zostanie Poradnia Diagnozy i Terapii FASD.
Poradnia będzie świadczyć bezpłatną pomoc dzieciom z FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) oraz ich rodzicom/opiekunom, zamieszkującym na terenie miasta Łodzi.
FAS jest zespołem uszkodzeń organizmu i związanych z tym zaburzeń rozwoju u dzieci, będący konsekwencją picia alkoholu przez przyszłe matki. Jest nieuleczalny, a więc występuje u dzieci i dorosłych. Najczęstsze problemy chorych na FASD, to m.in. brak koncentracji, brak zdolności uczenia się, niezrozumiałe zachowania, nadpobudliwość, agresja czy wycofanie społeczne. Dzięki kompleksowej pomocy różnych specjalistów można zapewnić lepsze i łatwiejsze funkcjonowanie dziecka i całej rodziny.
Do skorzystania z usług poradni nie jest wymagane skierowanie.
W Poradni przy ul. Cieszkowskiego 6 pacjentów przyjmować będzie: lekarz psychiatra oraz psycholog. Zespół w diagnozowaniu i terapii wspomagać będzie lekarz pediatra. W procesie diagnozowania i terapii specjaliści będą mogli zlecić niezbędne badania laboratoryjne, konsultację neurologiczną czy badanie EEG.
Zgłoszenia osób chętnych do skorzystania z usług świadczonych w ramach działalności Poradni Diagnozy i Terapii FASD, przyjmowane będą osobiście lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 18:00 w przychodni przy ul. Cieszkowskiego 6 lub pod dedykowanym poradni nr tel. 663-663-692.
Zadanie finansowane jest z budżetu Miasta Łodzi.
Nowy telefon zaufania
Logowanie